Nowy numer 22/2020 Archiwum

Prymas trudnych czasów

– Kochał Kościół i podejmował odważne decyzje – mówił o zmarłym 7 lat temu poprzedniku kard. Kazimierz Nycz.

Mszę św. w archikatedrze warszawskiej koncelebrowało z metropolitą warszawskim kilkudziesięciu kapłanów.

Uczestniczyło w niej wielu wiernych, kleryków, poczty sztandarowe i przedstawiciele Akcji Katolickiej, którzy opiekują się grobem zmarłego w 2013 r. prymasa Polski.

– Rocznica śmierci jest okazją do wspominania zmarłego. To czas, który sprawdza głębię ludzkiej przyjaźni, wierności pasterzowi i swojemu biskupowi. Dlatego dziękuję wam za obecność: duchownym, klerykom, wiernym, duchowym synom i córkom. Ta rocznica niech będzie okazją do podziękowania za dzieło prymasa, jego posługiwanie, za to, kim był i jaki był dla nas. Przecież po śladach jego życia, jego dzieł chodzimy codziennie – mówił kard. Nycz, opisując drogę służby kard. Glempa dla Kościoła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama