Nowy numer 21/2020 Archiwum

Podziękujmy siostrom i braciom. W niedzielę Dzień Życia Konsekrowanego

Główne obchody Dnia Życia Konsekrowanego odbędą się 2 lutego w katedrach obu warszawskich diecezji.

Już po raz 24. w święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego, będzie obchodzony Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Główne warszawskie obchody odbędą się w bazylice archikatedralnej na Starym Mieście i w bazylice katedralnej na Pradze.

Biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński zaprosił osoby konsekrowane do wspólnej modlitwy i Eucharystii, którą odprawi w ich intencji o godz. 15 w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana.

Obchody w archidiecezji warszawskiej rozpoczną się Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15 w kościele seminaryjnym przy Krakowskim Przedmieściu 52/54. Po modlitwie z kościoła wyruszy procesja ze świecami do bazyliki archikatedralnej św. Jana Chrzciciela. Tam o godz. 16 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem bp. Michała Janochy.

Podczas uroczystości w katedrach osoby konsekrowane odnowią swoje śluby. Tradycyjnie odbędzie się także zbiórka na rzecz zakonów kontemplacyjnych.

W przededniu Dnia Życia Konsekrowanego, 1 lutego, w kościele Monastycznych Wspólnot Jerozolimskich (ul. Łazienkowska 14) o 17.30 rozpocznie się modlitwa i adoracja w intencji osób konsekrowanych. Po niej uczestnicy spotkają się na wspólnej agapie.

W archidiecezji warszawskiej posługuje ok. 2 tys. sióstr zakonnych i ok. 500 zakonników.

W całej Polsce jest ok. 32 tys. osób konsekrowanych. Są wśród nich zakonnicy (9302 kapłanów i 1313 braci), siostry zakonne ze zgromadzeń czynnych (ok. 20 tys. w 106 zgromadzeniach) i kontemplacyjnych (1200 sióstr), osoby skupione w instytutach, stowarzyszeniach i wspólnotach świeckich (1150 osób) oraz 322 dziewice i 300 wdów konsekrowanych, a także pustelnicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama