Nowy numer 08/2020 Archiwum

Warszawska wspólnota Sant’Egidio wydała przewodnik dla osób bezdomnych

Wspólnota Sant’Egidio udostępniła aplikację na telefon, dzięki której każdy może pomóc osobom bezdomnym. To wirtualna wersja przewodnika po Warszawie "GDZIE zjeść, spać, umyć się" przygotowanego dla osób bezdomnych.

To czwarte wydanie przewodnika przygotowanego przez członków i wolontariuszy Wspólnoty Sant’Egidio we współpracy z innymi organizacjami pozarządowymi i Urzędem m.st. Warszawy. 

Na 154 stronach zebrano dane adresowe i kontaktowe do wszystkich tych instytucji, organizacji i wspólnot w stolicy, które wydają żywność, ubrania, udostępniają miejsca noclegowe, pomagają medycznie, psychologicznie, jak i świadczą kompleksową pomoc w wychodzeniu z bezdomności.  

Opisane są w nim także najważniejsze procedury dotyczące wydawania dokumentów, uzyskiwania zasiłków i innych form formalnego wsparcia osób w kryzysie bezdomności. Integralną częścią książeczki jest również mapa Warszawy, na której oznaczono miejsca, gdzie można otrzymać pomoc.

Przewodnik „GDZIE zjeść, spać, umyć się” dostępny jest w formie papierowej w siedzibie Wspólnoty Sant’Egidio przy ul. Wspólnej 61, w Szafie Przyjaciół przy kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus (ul. Tamka 4A) oraz w siedzibach innych organizacji zajmujących się pomocą osobom doświadczającym bezdomności w Warszawie.

Można go również pobrać w formacie PDF pod adresem: www.santegidio.org.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama