Nowy numer 39/2020 Archiwum

Warszawska wspólnota Sant’Egidio wydała przewodnik dla osób bezdomnych

Wspólnota Sant’Egidio udostępniła aplikację na telefon, dzięki której każdy może pomóc osobom bezdomnym. To wirtualna wersja przewodnika po Warszawie "GDZIE zjeść, spać, umyć się" przygotowanego dla osób bezdomnych.

To czwarte wydanie przewodnika przygotowanego przez członków i wolontariuszy Wspólnoty Sant’Egidio we współpracy z innymi organizacjami pozarządowymi i Urzędem m.st. Warszawy. 

Na 154 stronach zebrano dane adresowe i kontaktowe do wszystkich tych instytucji, organizacji i wspólnot w stolicy, które wydają żywność, ubrania, udostępniają miejsca noclegowe, pomagają medycznie, psychologicznie, jak i świadczą kompleksową pomoc w wychodzeniu z bezdomności.  

Opisane są w nim także najważniejsze procedury dotyczące wydawania dokumentów, uzyskiwania zasiłków i innych form formalnego wsparcia osób w kryzysie bezdomności. Integralną częścią książeczki jest również mapa Warszawy, na której oznaczono miejsca, gdzie można otrzymać pomoc.

Przewodnik „GDZIE zjeść, spać, umyć się” dostępny jest w formie papierowej w siedzibie Wspólnoty Sant’Egidio przy ul. Wspólnej 61, w Szafie Przyjaciół przy kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus (ul. Tamka 4A) oraz w siedzibach innych organizacji zajmujących się pomocą osobom doświadczającym bezdomności w Warszawie.

Można go również pobrać w formacie PDF pod adresem: www.santegidio.org.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama