Nowy numer 43/2020 Archiwum

Dwa przypadki koronawirusa w Warszawie

Pacjentka, która przyleciała z Niemiec, jest leczona w szpitalu w Warszawie. Drugim zakażonym jest mężczyzna, który wrócił z Włoch.

W niedziele po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o dwóch nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Wieczorem podało informację o kolejnych trzech zakażonych.

Jedna osoba jest leczona w szpitalu zakaźnym w Warszawie. To Hiszpanka, która wróciła w ostatnim czasie z Niemiec liniami lotniczymi. Jej stan lekarze określają jako dobry. - Nie było ryzyka, że po przylocie kontaktowała się z szeregiem osób. Od razu po tym, jak poczuła się źle, trafiła na oddział w szpitalu zakaźnym. Wszystko odbyło się zgodnie z procedurami - informował Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Druga osoba to mieszkaniec Rybnika, który przebywa na oddziale w Raciborzu. Autokarem wrócił z Północnych Włoch. Służby już ustaliły osoby, które z nim podróżowały. Wśród nich są także mieszkańcy Warszawy.

"Pacjenci to osoby w sile wieku. Oboje są w stanie dobrym. Służby sanitarno-epidemiologiczne docierają do wszystkich, którzy mogli mieć kontakt z zarażonymi. Część osób już trafiła na kwarantannę" - dodano w komunikacie Ministerstwa Zdrowia.

Wieczorne informację dotyczą młodego mężczyzny, który wrócił samolotem z Włoch. Obecnie jest hospitalizowany w Warszawie. Służby lokalizują osoby, które kontaktowały się z zakażonym.

Do szpitala w Raciborzu trafiła kobieta, która przechodziła kwarantannę.

Na oddziale zakaźnym wrocławskiego szpitala przebywa starszy mężczyzna, w stanie ciężkim (pacjent jest w grupie ryzyka). Nie wyjeżdżał za granicę, zakaził się po kontakcie z bliską osobą, która jest obecnie hospitalizowana za granicą.

W województwie mazowieckim pod obserwacją w szpitalach celem wykluczenia zachorowania na COVID-19 przebywają obecnie 23 osoby. W województwie mazowieckim pod nadzorem epidemiologicznym służb sanitarnych znajduje się obecnie 2332 osób. Kwarantanną lub izolacją objęte są 2 osoby.

Łącznie w Polsce przebadano 1154 próbki, z których 11 dało wynik pozytywny, świadczący o zakażeniu kronawirusem.

Uruchomiona została infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem: 800-190-590. Jest ona czynna całą dobę, we wszystkie dni tygodnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama