Nowy numer 22/2020 Archiwum

Szkolne rekolekcje odwołane

Biskupi warszawscy proszą o nieorganizowanie wielkopostnych rekolekcji w szkołach obu diecezji.

Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży w specjalnym komunikacie poinformował o odwołaniu rekolekcji wielkopostnych dla dzieci i młodzieży, a także wielkopostnych dni skupienia dla katechetów. Odwołany został także Diecezjalny Dzień Młodzieży.

"W związku z zagrożeniem zarażenia koronawirusem oraz decyzjami administracyjnymi wydanymi przez stosowne organy państwa Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży informuje o odwołaniu wielkopostnych dni skupienia dla katechetów w sobotę 14 marca 2020, Diecezjalnego Dnia Młodzieży w Świątyni Opatrzności Bożej dnia 4 kwietnia 2020 oraz rekolekcji wielkopostnych dla dzieci i młodzieży organizowanych w parafiach do odwołania decyzji" - brzmi komunikat podpisany przez ks. Łukasza Przybylskiego, dyrektora WDDIM Kurii Metropolitalnej Warszawskiej.

O zawieszenie do końca Wielkiego Postu rekolekcji szkolnych zaapelował również biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński. "Zachęcam Księży Proboszczów, by w miarę możliwości, w stosownym czasie i kierując się roztropnością, zorganizowali szkolne rekolekcje lub dni skupienia w innym terminie. Pozwala na to obowiązujące prawo, które nie ogranicza terminu organizacji szkolnych rekolekcji tylko do czasu Wielkiego Postu" - prosi biskup. Bp. R. Kamiński poinformował również, że do odwołania zostają zawieszone bierzmowania młodzieży w parafiach, nie odbędzie się planowana na 14 marca II Sesja Plenarna Synodu Młodych Diecezji Warszawsko-Praskiej, odwołane zostają także, zaplanowane na 4 kwietnia, Światowe Dni Młodzieży w wymiarze diecezjalnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama