Nowy numer 22/2020 Archiwum

6,5 mln zł na szpitale. Mazowsze uruchamia rezerwę kryzysową

Zarząd województwa mazowieckiego podjął decyzję o uruchomieniu rezerwy kryzysowej i zakupieniu z niej dodatkowego sprzętu dla szpitali. Decyzja ma związek z zagrożeniem koronawirusem.

- Nasze szpitale są w gotowości. Zgłosiły do wojewody zapotrzebowanie na niezbędny, dodatkowy sprzęt i środki ochrony osobistej. Ponieważ wszystkiego nie uda się zakupić z dotychczas przekazanych przez wojewodę środków, postanowiliśmy uruchomić rezerwę kryzysową - wyjaśnił marszałek Adam Struzik.

Szpital zakaźny oraz inne placówki zostaną doposażone w m.in. w respiratory, ECMO, urządzenia do dekontaminacji i dezynfekcji, sprzęt RTG oraz środki ochrony osobistej. W sumie na ten cel samorząd województwa przeznaczy 6,5 mln zł.

To i tak kropla w morzu potrzeb, w odpowiedzi na zapytanie wojewody, placówki zgłosiły zapotrzebowanie, którego koszt oszacowany został na ponad 23 mln zł. - Niestety, otrzymaliśmy tylko 3,1 mln zł, co jest wycinkiem z tego, o co wnioskowały szpitale - powiedziała członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc

W województwie mazowieckim na liście placówek, na które nałożono stan gotowości znalazło się 14 placówek z 59 wskazanych przez wojewodę szpitali.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama