Nowy numer 21/2020 Archiwum

Zmarł ks. kanonik Jan Górny

Były proboszcz w Kostowcu i w Promnie od 2008 roku mieszkał w Domu Księży Emerytów w Otwocku.

Urodził się w 1944 r. w Chełmcu niedaleko Krasnegostawu w rodzinie Katarzyny z domu Chodun i Władysława Górnego. Święcenia kapłańskie przyjął 28 maja 1972 r. z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego. Był wikariuszem w Chodakowie, Mińsku Mazowieckim oraz parafii Najświętszego Zbawiciela w Warszawie. W latach 1983-1990 ks. Jan Górny był kapelanem szpitalnym, a następnie - do 1998 r. proboszczem w Kostowcu i przez kolejnych 10 lat - w Promnie.

W 2008 r. ks. kanonik Jan Górny zamieszkał w Domu Księży Emerytów w Otwocku. Zmarł 17 marca 2020 r.

Nabożeństwo żałobne i pochówek odbędą się w rodzinnej parafii Zmarłego, w Kraśniczynie (archidiecezja lubelska) 18 marca 2020 r. Tego dnia we wczesnych godzinach rannych odprawiona będzie Msza św. pogrzebowa w Domu Księży Emerytów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama