Nowy numer 25/2021 Archiwum

Przesiadłeś się do samochodu? Możesz zawiesić bilet okresowy

W centrum Warszawy parkowanie nadal jest płatne. Komunikacja miejska od poniedziałku będzie kursować jak w weekendy.

Liczba pasażerów miejskiej komunikacja zmniejszyła się w ostatnich tygodniach o ponad dwie trzecie. Ci, którzy muszą się przemieszczać przesiedli się do samochodów. 

Dlatego od 23 marca autobusy, tramwaje i metro będą kursowały według sobotnich rozkładów jazdy, zasilonych o dodatkowe pojazdy w godzinach komunikacyjnego szczytu.

Tym, którzy mają bilety 30- i 90-dniowe, ważne w dowolnej strefie biletowej, także Bilety Metropolitalne, ale w okresie zagrożenia epidemicznego z nich nie korzystają, WTP umożliwia ich zawieszenie. Można to zrobić poprzez stronę: zawieswkm.wtp.waw.pl. Wystarczy podać numer karty, na której zakodowany jest bilet. W przypadku biletu zakodowanego na innej karcie niż WKM, np. elektronicznej legitymacji studenckiej, trzeba podać 11 cyfrowy numer karty.

Bilet można zawiesić i odwiesić tylko raz. Pasażer nie otrzyma zwrotu pieniędzy, będzie mógł natomiast przekodować niewykorzystany czas ważności biletu na inny termin, po zgłoszeniu się do Punktu Obsługi Pasażerów, w dowolnie wybranym przez siebie terminie. Przekodowywany okres ważności będzie się liczył od dnia złożenia wniosku przez Internet. 

Natomiast Koleje Mazowieckie poinformowały w środę o możliwości częściowego oraz całkowitego zwrotu biletów długookresowych.

Niestety prezydent Rafał Trzaskowski nie poszedł śladem prezydentów innych dużych miast i nie zawiesił opłat za parkowanie w centrum stolicy. Zarząd Dróg Miejskich poinformował tylko, że abonament mieszkańca uprawniający do bezpłatnego parkowania w płatnej strefie można załatwić drogą elektroniczną.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama