Nowy numer 22/2020 Archiwum

"Oblicza paschy". Rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne z bp. Michałem Janochą

To propozycja archidiecezji warszawskiej na Wielki Post 2020.

- W czasach, które przeżywamy, wiele rzeczy, które do tej pory mogły się wydawać istotne, przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Wiele rzeczy marginalizowanych nagle okazuje się ważnymi. Rosną w cenę takie postawy jak solidarność, współczucie, odwaga, poświęcenie - powiedział bp Michał Janocha podczas Mszy św. w kościele seminaryjnym, połączonej z naukami rekolekcyjnymi.

Niedziela była pierwszym dniem rekolekcji głoszonych przez biskupa pomocniczego archidiecezji warszawskiej. Nauki rekolekcyjne można będzie także wysłuchać także podczas kolejnych Mszy św. o g. 18.30 (30 kwietnia, 31 kwietnia i 1 marca). Rekolekcje będą transmitowane na stronie archwwa.pl i kanale You Tube >>.

- Msza w pustym kościele - tak jest tutaj, w kościele seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu. Tak jest w całej Warszawie, w całej Polsce, w Europie, w niezliczonych kościołach świata. Dzisiaj nawą kościoła są domy wierzących: rodzice z dziećmi, dziadkowie i babcie. Nawą kościoła są dziś mieszkania osób samotnych, szpitale i domy opieki. Zaczynamy wielkopostne rekolekcje - powiedział bp Michał Janocha we wstępie do liturgii.

Zobacz retransmisję:

Msza Święta. Rekolekcje wielkopostne z bp. Michałem Janochą [Dzień I]
Archidiecezja Warszawska
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama