Nowy numer 22/2020 Archiwum

Antywirusowy rap

Piosenkę o koronawirusie ułożoną przez rodzinę Koprukowiaków z Otwocka poznała już cała Polska.

4,5-letnia Helenka, 8-letni Jonasz i 2,5-letni Kajetan oraz ich rodzice Karol i Anna Koprukowiakowie to rozśpiewana rodzinka z podwarszawskiego Otwocka. - Często sami wymyślamy piosenki o tym, co dzieje się wokół nas: lepieniu pierogów z mamą, nudzie czy o tym, że ktoś się przewrócić i zdarł kolano - wyjaśnia Karol Koprukowiak.

Dlatego, kiedy wybuchła pandemia koronawirusa, spontanicznie powstała rodzinna piosenka o częstym myciu rąk. "Korona wirusie, chcesz dostać tu się, ale my się nie damy, bo z domu się nie ruszamy” - śpiewała Helenka. Tata grał na jumbie, a Jonasz rapował: "A teraz to złap, antywirusowy rap, myję ręce często, mydło nakładam gęsto i jeszcze to złapcie: nie kaszlcie na babcię”.

- To był nasz sposób wyjaśnienia dzieciom, dlaczego trzeba często myć ręce i siedzieć w domu - mówi K. Koprukowiak.

Piosenka powstała podbiła serca internautów. W ciągu półtora tygodnia obejrzało ją ponad milion osób.

"Koronawirusie chcesz dostać tu się".Tak radzimy sobie bo #siedzimywdomu #zostanwdomu
Karol Koprukowiak Video
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama