Nowy numer 43/2020 Archiwum

Biskup rysuje żaglówkę, czyli internetowe rekolekcje dla dzieci

Biskup Marek Solarczyk zaprasza dzieci na internetowe rekolekcje pod hasłem "Rybacy Boga".

- Drogie dzieci, jestem biskup Marek - mówił do najmłodszych bp Marek Solarczyk znad kartki papieru, flamastrów i kredek. W nadanym dziś pierwszym odcinku internetowych rekolekcji pt. "Rybacy Boga", przygotowanych z myślą o dzieciach, biskup w prosty sposób mówił o wierze, o jej symbolach i znakach w naszym codzienny życiu.

Wspomniał też o trudnej sytuacji, w której znaleźliśmy się z powodu epidemii koronawirusa. Rysując mały kościółek, mówił dzieciom: - Teraz przy tych chorobach, które nas otaczają, mamy trudność, żeby pójść do kościoła, ale wierzę, że już niedługo będziemy mogli pójść spokojnie, aby przeżyć nasze spotkanie z Panem Bogiem.

Rekolekcje odbędą się jeszcze 31 marca i 1 kwietnia o godz. 12. Nauki są krótkie, zaledwie 15-minutowe. Także w kolejnych odcinkach małym słuchaczom przydadzą się kartki i kredki.

- Zapraszamy dzieciaki, rodziców, katechetów, ale i tych wszystkich, którzy wewnętrznie czują się wciąż dziećmi - zachęca pomocniczy biskup warszawsko-praski.

Biskup Marek Solarczyk prowadził już rekolekcje 16-20 marca dla dorosłych ("Idący do Emaus") oraz 23-27 marca - dla młodzieży ("Poszukiwacze skarbu").

Wszystkie odcinki obecnych i poprzednich rekolekcji można obejrzeć na kanale YouTube.

Bp Solarczyk: Rybacy Boga dz. 1
Bp Marek Solarczyk
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama