Nowy numer 22/2020 Archiwum

Zastukaj kołatką i… wyspowiadaj się

Ks. Wojciech Drozdowicz, proboszcz parafii bł. Edwarda Detkensa w Lesie Bielańskim, udziela sakramentu pokuty i pojednania przez okno swojej pustelni.

Duchowny na Fb swojej parafii zamieścił taki wpis: "Od poniedziałku do soboty w godzinach 9-15 spowiadam pojedyncze osoby przez okno mojej pustelni. Proszę mnie wzywać dźwiękiem kołatki”.

To niejedyna znanego z oryginalnych pomysłów proboszcza inicjatywa na czas epidemii. Przy oknie pustelni duchowny umieścił replikę obrazu Hieronima Boscha “Wóz z sianem”. Bosch, tworząc dzieło, zilustrował flamandzkie przysłowie: "świat jest wielkim wozem siana, każdy zgarnia z niego tyle, ile zdoła". Zdaniem duchownego spowiedź jest szansą, by zwrócić ten wóz, który podąża w stronę zatracenia.

Zastukaj kołatką i… wyspowiadaj się   Bogaty w symbolikę tryptyk niderlandzkiego malarza ma skłonić penitentów do refleksji. Materiały parafii bł. E. Detkensa

Chętni na spowiedź w czasach epidemii mogą udać się pod adres: ul. Dewajtis 3, pustelnia kamedulska 9.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama