Nowy numer 22/2020 Archiwum

Wikary z Grójca zakażony

U księdza z parafii św. Mikołaja w Grójcu test na koronawirusa dał wynik pozytywny.

Informację parafia podała na swoim koncie na portalu społecznościowym.

"Bardzo przykro nam poinformować, że u naszego wikariusza ks. Pawła Komara wykryto obecność koronawirusa. Bardzo prosimy o modlitwę za naszego kapłana oraz wszystkich księży posługujących w naszej parafii, którzy zostali objęci kwarantanną" - piszą grójeccy kapłani.

Oprócz proboszcza w parafii posługuje trzech wikariuszy oraz trzech rezydentów. Ksiądz Paweł jest najmłodszym kapłanem w tej wspólnocie. To jego pierwsza parafia po święceniach kapłańskich, które przyjął w 2018 roku.

Kapłani informują przy tym, że planowane transmisje online Triduum Paschalnego z kościoła św. Mikołaja zostały odwołane. "Nie będzie również możliwości sprawowania Mszy św. w kościele przez naszych duszpasterzy aż do odwołania" - napisali duszpasterze.

Powiat grójecki jest jednym z ognisk koronawirusa na Mazowszu. Według danych z 9 kwietnia (godz. 13) liczba zakażonych wzrosła do 226 (w ostatniej dobie wynik pozytywny testów laboratoryjnych otrzymało 15 osób). Kwarantanną domową objęto 1016 (ostatnia doba - 22), nadzorem epidemiologicznym – 12.

Hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19- jest w powiecie grójeckim 17 osób (ostatnia doba - 2). Zmarło 7 chorych. 2 osoby wyzdrowiały i nie są już nosicielami koronawirusa.
    
Pierwszy potwierdzony przypadek zachorowania w powiecie to pielęgniarka pracująca w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą i w szpitalu w Grójcu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama