Nowy numer 22/2020 Archiwum

W Wielki Czwartek zmarła mama bp. Piotra Jareckiego

Pogrzeb śp. Jadwigi, z uwagi na okoliczność stanu pandemii, będzie miał formę prywatną.

Metropolita Warszawski kard. Kazimierz Nycz poinformował o śmierci mamy bp. Piotra Jareckiego. Jadwiga Jarecka zmarła w Wielki Czwartek.

Arcybiskup warszawski poprosił wszystkich diecezjan i kapłanów o modlitwę w intencji Zmarłej. Poinformował jednocześnie, że z uwagi na stan pandemii, pogrzeb śp. Jadwigi Jareckiej będzie miał formę prywatną.

Biskup Piotr Jarecki urodził się 29 czerwca 1955 r. w Sierpcu. Od 1994 r. jest biskupem pomocniczym archidiecezji warszawskiej. W 2000 r., podczas pobytu w Sierpcu, wspominał swoich rodziców: "Oboje pochodzili właśnie stąd. Ojciec z przedmieść Sierpca, matka z Łukomia, malowniczej wioski mazowieckiej ziemi. Ojciec odszedł już do Boga, mama żyje i mieszka w Gdyni, naszym nowym rodowym gnieździe. Żyją tam też: moja siostra i brat z rodziną. Rodzeństwo moje połączyło się w związki małżeńskie także z rodowitymi sierpczanami, co przedłużyło się ostatnio w najmłodszym pokoleniu". 

Daj, Panie, niebo śp. Jadwidze Jareckiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama