Nowy numer 21/2020 Archiwum

W warszawskim ośrodku Caritas odnotowano zgon z powodu koronawirusa

Z 11 osób skierowanych przez wojewodę do pracy w ośrodku przy Krakowskim Przedmieściu stawiły się 2, z których jedna nie podjęła pracy, bo sama wymagała opieki medycznej.

Osoba zmarła na koronawirusa w Ośrodku Działalności Leczniczej Caritas w Warszawie miała choroby współistniejące. Pogorszył się też stan dwóch innych osób, a pozostałe są w stanie względnie stabilnym.

W sumie w placówce przy Krakowskim Przedmieściu zakażonych jest 21 pacjentów II Oddziału Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego oraz 4 osoby z personelu. W części hospicyjnej ośrodka nie odnotowano zakażeń.

Od 7 kwietnia, czyli od momentu wykrycia pierwszego przypadku zakażenia, na oddziale całodobowo, nieprzerwanie pracują te same osoby: jeden lekarz, dwie pielęgniarki oraz czterech opiekunów medycznych. Z 11 osób skierowanych do ośrodka przez wojewodę stawiły się tylko 2, w tym jedna sama wymagała pomocy medycznej i w związku z tym nie mogła podjąć pracy. Pozostałe skierowane osoby przedstawiły zwolnienia lekarskie.

Źródłem zakażenia SARS-CoV-2 była pielęgniarka pracująca na II oddziale ZOL i zatrudniona równolegle w innym podmiocie leczniczym. Zgodnie z zaleceniami sanepidu, osoby zakażone przeniesiono do innej części budynku.

Zakład zapewnia wszystkim pracującym na zakażonym oddziale profesjonalne, indywidualne środki ochrony osobistej, takie jak w szpitalu jednoimiennym. Co kilka dni personel ma pobierane posiewy. 

Jak informuje placówka, "oferowany poziom ochrony powoduje, iż personel dochodzący do pracy na zakażony oddział nie musi być już izolowany w placówce i po zakończeniu zmiany – o ile mieszka sam – jest odwożony do domu, w celu uniknięcia transportu środkami komunikacji miejskiej". Caritas Archidiecezji Warszawskiej zwróciła się do kilkunastu podmiotów branży hotelowej z prośbą o nieodpłatne udostępnienie pokoi dla osób pracujących na zakażonym oddziale, które nie mieszkają same.  

Zarząd Caritas Archidiecezji Warszawskiej w oddzielnym komunikacie ogłosił rekrutację personelu medycznego. Zatrudni pielęgniarki i opiekunów medycznych do pracy w systemie dwuzmianowym (2 razy 12 godzin) na 20-łóżkowym oddziale ZOL powstałym po oddzieleniu pacjentów z COVID-19.

Zgłoszenia telefonicznie pod numerem: 503 069 109.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama