GN 42/2020 Archiwum

Pomódl się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji ustania epidemii

Do ogólnopolskiej modlitwy o godz. 15 w Niedzielę Miłosierdzia zachęca rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik. - W mediach społecznościowych możemy publikować nasze prośby i podziękowania z hasztagiem #Miłosierdzie - powiedział rzecznik KEP.

Rzecznik przypomniał, że Święto Miłosierdzia Bożego przypada w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. - Święty Jan Paweł II w 1995 r., na prośbę episkopatu Polski, wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce, a w 2000 r., w dniu kanonizacji siostry Faustyny, papież ogłosił to święto dla całego Kościoła - powiedział.

Zachęcił, by w najbliższą niedzielę szczególnie modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji ustania epidemii, za chorych, zmarłych i ich rodziny, a także za tych, którzy walczą z wirusem.

- W mediach społecznościowych możemy publikować nasze prośby i podziękowania do miłosierdzia Bożego oraz zdjęcia obrazów Jezusa Miłosiernego, które mamy w domach, z hasztagiem #Miłosierdzie - podkreślił.

Ksiądz Rytel-Andrianik zaprosił też, aby przy okazji święta sięgnąć do "Dzienniczka" św. s. Faustyny. - Tej prostej i pokornej siostrze zakonnej objawił się Jezus z przesłaniem miłosierdzia dla całego świata. W "Dzienniczku" odnajdujemy słowa nadziei, nawet dla największych grzeszników i osób życiowo pogubionych. To przesłanie jest aktualne na dzisiejsze czasy. Wielkim propagatorem Miłosierdzia Bożego był św. Jan Paweł II. To dzięki niemu postać św. s. Faustyny i Koronka do Bożego Miłosierdzia są znane na całym świecie - powiedział.

Rzecznik zachęcił również do duchowej łączności z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach i do łączenia się w niedzielę ze wspólnotą Kościoła na Mszach św. poprzez transmisje.

  • Niedziela Miłosierdzia - transmisje warszawskich w parafiach zobacz TU
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama