Nowy numer 21/2020 Archiwum

Wieczysta adoracja na Kole. Młodzi zastąpili seniorów na czas pandemii

Ponad 70 młodych - z troski o seniorów - zgłosiło się, by pełnić modlitewny dyżur przed Najświętszym Sakramentem. Dzięki ich ofiarności wieczysta adoracja w parafii na Kole może zachować ciągłość.

Jesteś zdrowy/a? Masz 18-59 lat? Prosimy cię o wsparcie naszych dyżurów adoracyjnych na czas pandemii - z takim apelem zwrócił się ks. Bolesław Szewc, opiekun Bractwa Adoracyjnego przy parafii św. Józefa Oblubieńca NMP na Kole.

Bractwo, działające od 33 lat w parafii na Kole, liczy ok. 270 osób, połowa członków jest w wieku 60+, wielu jest schorowanych. "Część z nich chciałaby pozostać w domu w czasie pandemii. Dlatego twoja pomoc jest tak nieoceniona, by to miejsce modlitwy trwało" - czytamy w komunikacie na stronie parafii.

Odzew przerósł najśmielsze oczekiwania ks. Zbigniewa Godlewskiego, proboszcza parafii św. Józefa Oblubieńca NMP. Do pełnienia adoracyjnego dyżuru zgłosiło się ponad 70 młodych osób. - Codziennie dostajemy kilkanaście nowych zgłoszeń. Na apel odpowiedzieli nie tylko parafianie, ale osoby z całej Warszawy. Około jedna trzecia przystąpiła do bractwa, wybierając na stałe godzinę adoracji w tygodniu, inni zadeklarowali dyżur na czas epidemii - mówi ks. Zbigniew Godlewski, proboszcz parafii na Kole.

Duchowny podkreśla, że troska o seniorów to nie tylko robienie im zakupów, ale także zainteresowanie ich obowiązkami. - Liczymy na to, że naturalnie nastąpi zmiana pokoleniowa i Bractwo Adoracyjne się odmłodzi - mówi proboszcz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama