Nowy numer 21/2020 Archiwum

Jezu, jak oni Ci ufają

Nie mogą spotykać się w sali sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie, więc każdy zaśpiewał lub zagrał przy swoim komputerze. Powstał niezwykły utwór.

Stęsknieni za uroczystym obchodzeniem świąt, za wspólnym śpiewem i muzyką - nie wytrzymali. Członkowie scholi akademickiej DA DĄB, chóru parafialnego oraz przyjaciele sanktuarium św. Andrzeja Boboli u jezuitów przy ul. Rakowieckiej 61 w Warszawie pod batutą Mateusza Banasiuka wykonała wspólnie (choć każdy oddzielnie) utwór „Jezu, ufam Tobie” (muz. Mateusz Banasiuk).

Jezu ufam Tobie | muz. Mateusz Banasiuk | #zostańwdomu
Jezuici Rakowiecka

"Liturgia jest dla nas wielkim Wydarzeniem, źródłem Życia, muzykowanie - wielką frajdą i przyjemnością. Właśnie to jest początkiem naszej scholi. Reszta to trochę pracy, trochę zabawy, i przeświadczenie, że to, co robimy jest potrzebne" - piszą o sobie uczestnicy scholi DA DĄB.

Chcieli zrobić coś dla wszystkich, jak oni, kochających piękną muzykę. Zaśpiewać i zagrać dla potrzebujących miłosierdzia. Dla tych, którzy potrzebują nadziei i ufności w tych czasach... Z kilkudziesięciu nagrań powstał jeden wspólny utwór. W filmie wykorzystano wyłącznie nagrania nadesłane przez wykonawców zarejestrowane za pomocą telefonów, wbudowanych kamerek w laptopach. W postprodukcji nie wykorzystano żadnych dodatkowych instrumentów wirtualnych. Efekt? Fenomenalny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama