Nowy numer 22/2020 Archiwum

Minister Michał Woś oddał osocze pomagające chorym na COVID-19

Minister środowiska pokonał koronawirusa i teraz pomaga innym w walce z groźną chorobą.

Michał Woś poinformował wczoraj w mediach społecznościowych, że oddał osocze krwi w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA - w tym samym, w którym był leczony z powodu zarażenia koronawirusem.

Podobnie jak w innych państwach walczących z epidemią lekarze podają pacjentom osocze pobrane od ozdrowieńców. Takie osocze zawiera przeciwciała, które pomagają chorym walczyć z wirusem, zanim ich własny organizm wytworzy odpowiednią ilość przeciwciał.

Taką terapię od poniedziałku stosuje również warszawski szpital przy Wołoskiej, przekształcony w marcu w placówkę dedykowaną leczeniu wyłącznie chorych z koronawirusem,

Osocze jest pobierane w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa MSWiA zlokalizowanym na terenie szpitala. Może je oddać każdy, kto przebył zarażenie koronawirusem. Wymagane są także: dobry ogólny stan zdrowia, wiek do 65 lat oraz uzyskanie podwójnego ujemnego wyniku badania w kierunku koronawirusa.

Do 22 kwietnia w Polsce z koronawirusa wyzdrowiało 1 513 osób. Na Mazowszu jest 351 ozdrowieńców, przy czym 43 dołączyło do tej grupy w ostatniej dobie.

16 marca Michał Woś poinformował, że wykryto u niego koronawirusa. Do zarażenia prawdopodobnie doszło podczas spotkania z pracownikiem Lasów Państwowych, u którego wykryto chorobę. Pozytywne wyniki testów na koronawirusa otrzymały także żona ministra i córka. One jednak przechodziły zarażenie bezobjawowo.

Minister środowiska krótko leczony był w szpitalu, bo konieczne okazało się podawanie tlenu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama