Nowy numer 47/2020 Archiwum

"Różaniec świętych" w intencji ustania pandemii

W Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie 2 maja rozpocznie się nieustający "Różaniec świętych - nie jesteś sam".

Ze względu na obchody 4. niedzieli wielkanocnej w tym roku uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski została przeniesiona na sobotę 2 maja. I właśnie w tym dniu w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie rozpocznie się inicjatywa "Różaniec świętych – nie jesteś sam".

Zaprasza do niego Wspólnota Darczyńców Providentia Dei, skupiona wokół Centrum Opatrzności Bożej i wilanowskiej świątyni. "Będziemy − pod przewodnictwem Matki Bożej oraz przez wstawiennictwo polskich świętych i błogosławionych − powierzać Bogu losy nasze i naszych bliskich oraz Polski i świata. To nasza odpowiedź na dzisiejsze troski i zagrożenia, zwłaszcza w obliczu pandemii koronawirusa" − piszą członkowie wspólnoty.

RÓŻANIEC ŚWIĘTYCH - NIE JESTEŚ SAM
Centrum Opatrzności Bożej

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki już 23 marca wezwał kapłanów i osoby życia konsekrowanego, aby każdego dnia o  20.30 – bez udziału wiernych – odmawiali w kościele Różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Poprosił też wiernych, żeby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali Różaniec w duchowej łączności z kapłanami.

25 kwietnia papież Franciszek zaproponował, żeby w maju rodziny odmawiały w swoich domach modlitwę różańcową o "uwolnienie od tej straszliwej epidemii". Żeby prosiły Maryję, Uzdrowienie chorych i Pocieszycielkę strapionych, o wstawiennictwo u Boga, "aby ta ciężka próba skończyła się i by powróciła perspektywa nadziei i pokoju".

"Różaniec świętych" będzie miał charakter żywego Różańca. Dołączyć do niego może każdy w dowolnym momencie. Jak to zrobić?

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama