Nowy numer 44/2020 Archiwum

Pogromczyni zarazy, módl się za nami!

W czasie pandemii mieszkańcy stolicy wzywają pomocy patronki stolicy. W archidiecezji warszawskiej 9 maja obchodzona jest uroczystość Matki Bożej Łaskawej Patronki Warszawy i Strażniczki Polski.

Mszy św. 9 maja o godz. 20 w jezuickim sanktuarium Matki Bożej Łaskawej będzie przewodniczył i homilię wygłosi bp Michał Janocha.  

W ramach przygotowań do uroczystości 30 kwietnia rozpoczęła się Nowenna do Matki Bożej Łaskawej. - W kościele obowiązują ograniczenia, więc w naszym sanktuarium może modlić się tylko 40 osób. Wielu mieszkańców stolicy łączy się z nami duchowo - mówi o. Mariusz Bigiel, jezuita z sanktuarium MB Łaskawej.

Tekst modlitwy autorstwa ks. Józefa Marii Bartnika SJ i ks. Jana Twardowskiego dostępny jest na stronie sanktuarium: www.laskawa.pl >>. - Nowenna to mobilizacja duchowa, która ma na celu "aktualizację” Cudu nad Wisłą, czyli wyproszenie Bożej łaski - mówił o. Mariusz Bigiel, jezuita. I wyjaśnia, dlaczego warto uciekać się pod opiekę Patronki Stolicy. - Matka Boża Łaskawa "specjalizuje się” w gromieniu zarazy. W XV w. podczas epidemii uciekali się do niej mieszkańcy włoskiego miasteczka Faenzy, a w XVII w. - warszawiacy. Ich modlitwy zostały wysłuchane - dodaje.

Intencje modlitwy do patronki Warszawy można składać także w każdą sobotę o godz. 19. W jezuickim sanktuarium przed cudownym obrazem odprawiane jest nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny Łaskawej.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama