Nowy numer 44/2020 Archiwum

"Uwonij złomka"

Masz stary lub zepsuty komputer? Możesz przynieść go do serwisu przy al. Solidarności 82, który naprawi sprzęt i przekaże go potrzebującym uczniom. Już 40 komputerów zyskało nowe życie.

Z inicjatywą przywracania życia starym sprzętom, które mogą posłużyć uczniom i nauczycielom do zdalnej nauki i pracy, wyszedł pan Robert Rudziński, właściciel serwisu komputerowego Mac4You. W pierwszych dniach kwarantanny zainicjował akcję "Uwolnij złomka" – w swoim serwisie przy al. Solidarności 82 zbiera stare lub niedziałające komputery, w wolnym czasie naprawia je i przekazuje potrzebującym. - Przyjmujemy każdy sprzęt, nawet taki, który z pozoru nadaje się tylko do wyrzucenia - mówi R. Rudziński.

Ze sprzętu przyniesionego od serwisu przez ludzi dobrej woli, firmy komputerowe i własnych zasobów złożył 40 komputerów. Sprzęt trafił m.in. do uczniów z warszawskiego XVI LO im. Stefanii Sempołowskiej, podopiecznych Domów Pomocy Społecznej i organizacji zajmującej się pomocą uchodźcom z Czeczenii "Dzieci z Dworca Brześć", a także do uczniów z Wrocławia, Suwałk i Stężycy.

- Korzystamy z każdej informacji, nawiązaliśmy współpracę z fundacją Joanny Radziwiłł "Opiekuńcze Skrzydła" - mówi właściciel serwisu.

Stare lub niedziałające komputery można przynosić do serwisu Mac4You (al. Solidarności 82) codziennie od 10 do 18, tel. 535 58 05 58. Zgłaszać się mogą także nauczyciele, rodzice czy fundacje, które potrzebują komputerów do zdalnej nauki dla uczniów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama