Nowy numer 44/2020 Archiwum

Warszawa. Żłobki i przedszkola otwarte od 18 maja. "To wstępna data"

Stołeczny ratusz przygotowuje się do otwarcia żłobków i przedszkoli. Warunkiem są szczegółowe wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego oraz wypracowanie nowych standardów bezpieczeństwa.

Do rodziców dzieci, które uczęszczają do żłobków i przedszkoli, trafiło ponad 70 tys. ankiet z pytaniem, czy zamierzają przyprowadzić swoje potomstwo do placówek i od kiedy potrzebują tej opieki.

Jak podkreśla ratusz - zapotrzebowanie na miejsca w przedszkolach i żłobkach zależne jest od przygotowania placówek do nowych wymogów sanitarnych. W tej sprawie miasto zwróciło się do Głównego Inspektora Sanitarnego z prośbą o doprecyzowanie wytycznych sanitarnych z 30 kwietnia. - Jednocześnie przygotowujemy wewnętrzne instrukcje oraz zakupy środków ochrony osobistej (maseczki, rękawiczki, przyłbice i fartuchy). Musimy mieć pewność, że dzieci i ich opiekunowie oraz pracownicy placówek będą bezpieczni - poinformował ratusz.

Dopiero po precyzyjnych wytycznych ze strony GIS będzie możliwy zakup niezbędnych środków ochrony dla pracowników i przygotowanie pomieszczeń dla dzieci. "Z naszych szacunków wynika, że w skali jednego dnia na potrzeby przedszkoli i żłobków trzeba przeznaczyć 25 tys. maseczek i tyle samo par rękawiczek" - podano w komunikacie ratusza.

Miasto poinformowało, że ostateczny termin otwarcia żłobków i przedszkoli zostanie podany w osobnym komunikacie.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od 6 maja dopuszczona będzie możliwość otwarcia żłobków i przedszkoli. Ostateczne decyzje mają być podejmowane przez organy prowadzące te placówki przy uwzględnieniu wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, a także Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama