Nowy numer 44/2020 Archiwum

Miejskie biblioteki otwarte od 11 maja

Czytelnicy wrócą do wypożyczania książek na nowych zasadach.

Warszawskie biblioteki będą stopniowo otwierane. "Warszawa przygotowuje plan otwarcia, mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców - czytelników, zwiedzających oraz pracowników instytucji. W pierwszej kolejności, od 11 maja będą otwierane biblioteki" - czytamy w komunikacie urzędu miasta.

- Zdajemy sobie sprawę, że na ten moment czekało całe środowisko biblioteczne oraz czytelnicy, dlatego do ponownego otwarcia bibliotek podchodzimy przede wszystkim odpowiedzialnie. Chcemy mieć pewność, że wdrożone procedury będą dawały gwarancję bezpieczeństwa i sprostają wszystkim zagrożeniom związanym z epidemią - zapewniła Aldona Machnowska-Góra, dyrektor koordynator ds. kultury i komunikacji społecznej.

Miejskie biblioteki będą otwarte po uprzednim spełnieniu wymogów bezpieczeństwa. Wśród nowych zasad funkcjonowania bibliotek są m.in. ograniczenia w liczbie osób przebywających na terenie biblioteki - informacja o maksymalnej liczbie osób będzie podana przed wejściem do biblioteki, brak wolnego dostępu do półek, oddzielne stanowiska do zwrotu i wypożyczenia książek, obowiązkowe rękawiczki i maseczki u osób korzystających z biblioteki, szyby pleksi lub przyłbice dla pracowników. Miasto zapewni środki do dezynfekcji dla bibliotekarzy i czytelników.

W Warszawie jest ponad 200 bibliotek i punktów bibliotecznych. Czytelnie zostaną otwarte dopiero w IV etapie odmrażania gospodarki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama