Nowy numer 44/2020 Archiwum

Generał Boga na Młocinach

Figura św. Michała Archanioła została poświęcona w parafii Matki Bożej Królowej Pokoju. Parafianie sami zredagują specjalny modlitewnik.

Użycz nam, Panie, za pośrednictwem św. Michała Archanioła pomocy i obrony - modlił się proboszcz parafii Królowej Pokoju na Młocinach, ks. Jan Ujma, błogosławiąc figurę św. Michała Archanioła, która stanęła w prezbiterium. Kopia cudownej figury z sanktuarium Monte Sant’Angelo we Włoszech została ufundowana przez parafian.

Zgodnie z tradycją ok. roku 500 św. Michał Archanioł objawił się w grocie na północ od portu Sipontum i poprowadził jego mieszkańców do zwycięstwa w bitwie z poganami. Od 1996 r. sanktuarium opiekują się polscy księża michalici. W 2011 r. sanktuarium św. Michała Archanioła w Monte Sant’Angelo zostało wpisane na listę jako jedno z siedmiu miejsc składających się na obiekt z listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. 

- Bardzo zależało mi na tym, abyśmy mieli w naszym kościele figurę św. Michała Archanioła i cieszę się ogromnie z tego daru. Niech św. Michał w znaku tej figury broni naszych rodzin. Klękajmy przed św. Michałem, aby doznać pocieszenia, odnaleźć wiarę i nadzieję oraz pewność, że Bóg naprawdę istnieje i bezgranicznie nas kocha, i przez Bożego generała strzeże nas od zła - podkreśla proboszcz. - Od tego dnia z radością, wobec zmiennych i niepewnych kolei losu, powtarzajmy z wiarą: „Któż jak Bóg!” i idźmy w codzienność osłaniani potęgą niebiańskiego archanioła - dodaje.

Z inicjatywy ks. Jana Ujmy powołano także komitet redakcyjny, który opracowuje specjalny modlitewnik. Będzie on pomocą w krzewieniu kultu do św. Michała Archanioła, zarówno w wymiarze indywidualnym, jak i wspólnotowym. W tygodniowym kalendarzu nabożeństw parafialnych dniem szczególnych modlitw zanoszonych do Boga za wstawiennictwem archanioła będzie poniedziałek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama