Nowy numer 4/2021 Archiwum

Strażnicy słowa

Doroczne zawody sportowe na stadionie Znicza w Pruszkowie w tym roku nie odbędą się. Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży organizuje za to „Parafiadowy konkurs biblijny”.

Tegoroczna parafiada odbędzie się tylko online. – Nie możemy się spotkać na stadionie w Pruszkowie, dlatego bierzemy Pismo Święte do ręki i przenosimy się do internetu – zachęcają księża z Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży warszawskiej kurii.

Zadaniem uczestników trwającego od początku maja konkursu jest rozwiązywanie testów na platformie straznicyslowa.pl, przygotowanych na podstawie niedzielnych czytań. Zebrane za nie punkty zadecydują o zwycięzcach parafiady. W sumie zostanie nagrodzonych dwanaście osób, w tym dwie, które zbudują wirtualny kościół w popularnej wśród dzieci i młodzieży grze Minecraft.

Platforma dla wielu katechetów od początku służy jako pomoc duszpasterska, zwłaszcza w dobie koronawirusa. Dlatego drużyny niektórych parafii zgłoszonych do konkursu liczą już nawet po kilkaset osób.

Także Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży, rozgrywana w Warszawie na początku wakacji, w tym roku przeniesie się do internetu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama