Nowy numer 44/2020 Archiwum

Zmieniono miejsce święceń kapłańskich. Z powodu epidemii

Z powodu ograniczeń sanitarnych święcenia kapłańskie nie odbędą się w warszawskiej bazylice archikatedralnej.

W tym roku ze względu na epidemię i związane z nią ograniczenia w liczbie wiernych przebywających w kościele, święcenia kapłańskie w archidiecezji warszawskiej nie odbędą się w bazylice archikatedralnej na Starym Mieście. Zostały przeniesione do wilanowskiej Świątyni Opatrzności Bożej.

Przy obowiązujących limitach wiernych w kościołach, do wilanowskiej świątyni może wejść ponad dwa razy więcej osób niż do staromiejskiej archikatedry.

Żeby uniknąć przykrych sytuacji, że ktoś nie zostanie wpuszczony do kościoła, na uroczystość 30 maja o godz. 10 obowiązywać będą zaproszenia. Pozostali będą mogli ją oglądać dzięki internetowej transmisji.

Siedemnastu diakonów Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie oraz trzech z Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater przyjmie święcenia kapłańskie z rąk kard. Kazimierza Nycza.

Święcenia prezbiteratu w diecezji warszawsko-praskiej odbędą się 6 czerwca w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana. Wcześniej, 23 maja, w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej na Tarchominie odbędą się święcenia diakonatu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama