Nowy numer 21/2020 Archiwum

Zamknięty kościół w Kamionce. Kwarantanna

Dzisiaj nie odprawiono Mszy św. w świątyni przy ul. Świerkowej w Kamionce k. Zalesia Dolnego.

Wczoraj parafia Świętej Rodziny w Kamionce poinformowała, że nie odbędą się niedzielne Msze św. Kościół został zamknięty do odwołania.

Proboszcz parafii i budowniczy kościoła ks. kanonik Henryk Adamczuk trafił do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA z podejrzeniem koronawirusa. Wciąż czeka na wyniki badań potwierdzające zakażenie.

- Decyzja o zamknięciu świątyni została podjęta profilaktycznie, bo na razie nie ma wyników badań. Proboszcz czuje się już lepiej - mówi rezydent parafii ks. Marcin Kamiński, który zachowuje rygor kwarantanny.

Dzisiaj w południe w swoim pokoju odprawił Mszę św. w intencji zdrowia proboszcza oraz w intencji wszystkich parafian o Boże błogosławieństwo i opiekę.

O to samo modlą się mieszkańcy 3-tysięcznej parafii w Kamionce, położonej nieopodal Zalesia Dolnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama