Nowy numer 21/2020 Archiwum

Oblicza Maryi

Tęskni za nami w Powsinie, chce z nami zwyciężać na Kamionku, szuka zagubionych na Ursynowie, opiekuje się młodzieżą na Siekierkach, troszczy się w chorobie na Pradze i czuwa z nami w chwili śmierci na Krakowskim Przedmieściu. Matka Boża i nasza.

Jej wzrok spotkać można w każdej świątyni. Są jednak szczególne wizerunki Maryi – o wyjątkowej historii, wartości artystycznej, czczone od wieków lub uważane za cudowne od niedawna. Są obwieszone wotami i takie, wokół których nie zbierają się tłumy. Matka Boża słucha uważnie i czule wpatruje się w każdego, kto klęka przed Jej obliczem. Pokazujemy dziewięć twarzy Matki Bożej z Warszawy i najbliższych okolic. Warto nie tylko je znać, ale także spoglądać na nie często. Jak dzieci spoglądają na oblicze mamy. •

Dostępne jest 9% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama