Nowy numer 21/2020 Archiwum

Stołeczne zoo znów otwarte dla odwiedzających

Warszawiacy będą mogli korzystać z części plenerowej. Nagrania z pawilonów zobaczą online. Stołeczne zoo otwiera się na nowych zasadach.

Zoo jest otwarte w dni powszednie od godz. 9 do 18, a w weekendy i święta od godz. 9 do 19. Działają dwa wejścia - przy ul. Ratuszowej i na wysokości Mostu Gdańskiego. Przy każdym z nich funkcjonuje jedno okienko kasowe, dlatego gości zachęca się do kupna biletów bezgotówkowo lub przez internet (są dostępne na stronie internetowej oraz w aplikacji mobilnej mPay).

Mieszkańcy i turyści mogą też skorzystać z biletomatów dostępnych przy bramach wejściowych, które są regularnie dezynfekowane. Ceny biletów zostały obniżone - do 31 maja są sprzedawane według taryfy zimowej. Jeśli w danym momencie na terenie ogrodu będzie zbyt dużo osób (limit do 3 tys. osób), kolejni goście będą musieli poczekać przed wejściem.

Zwiedzających obowiązują zasady bezpiecznego zachowania w miejscach publicznych - zakrywanie nosa i ust maseczką ochronną lub elementami odzieży, zachowanie 2-metrowej odległości od innych zwiedzających i osób z obsługi. Na ławce również będzie mogła siedzieć tylko jedna osoba - wyjątkiem są osoby mieszkające ze sobą. Dzieci i dorośli powinni też pamiętać o dezynfekcji rąk przed wejściem do toalet, a także o zachowaniu zasad sanitarnych, np. nie należy dotykać szyb podglądowych i barierek.

Goście mogą odwiedzić jedynie część parkową i punkty gastronomiczne (tylko w tzw. ogródkach i na wynos), pawilony, m.in. herpetarium (dom dla gadów) będą zamknięte.

Rzeczniczka warszawskiego zoo Anna Karczewska powiedziała, że na stronie internetowej ogrodu oraz na koncie na Facebooku będą publikowane nagrania z pawilonów. - Będzie można zobaczyć, co się dzieje u zwierząt żyjących w pawilonach online - co jakiś czas będziemy wrzucali krótkie nagrania. Online dostępne będą również zajęcia edukacyjne, których w obecnej sytuacji jeszcze nie możemy wznowić - poinformowała.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama