Nowy numer 44/2020 Archiwum

„Tak” – na serio, aż do śmierci

Już po raz siódmy salwatorianie zapraszają na warsztaty, spotkania, rozmowy i modlitwy za tych, którzy przez życie nie chcą iść w pojedynkę. W tym roku – online.

Kilka lat temu, w Niedzielę Dobrego Pasterza, młodzi zapytali ks. Macieja Dalibora SDS: „Prosimy Boga o powołania kapłańskie, dlaczego nie o powołania do małżeństwa?”. Odpowiedział: „Macie rację!”. I już po raz siódmy z gronem współpracowników organizuje Tydzień Modlitwy za Powołanych do Małżeństwa „Tak na serio”. – Małżeństwo jest powołaniem, propozycją Boga, Jego planem na życie. Dlatego wymaga rozeznania, przygotowania i decyzji o miłości, wierności, a potem wytrwania w przysiędze – podkreśla ks. Maciej.

Zaprasza do spotkań online. Od 30 maja do 7 czerwca na profilach „Tak na serio” na Face- booku i YouTubie będzie można posłuchać konferencji gości. – Do tej pory nasz projekt realizowaliśmy głównie w salwatoriańskich parafiach w archidiecezji warszawskiej i częściowo w archidiecezji krakowskiej. Teraz, poprzez transmisje internetowe, ma szansę dotrzeć do większego grona – mówi salwatorianin.

Mateusz Ochman, mąż i ojciec, w antyporadniku „Jak unieszczęśliwić siebie i swoją rodzinę” mówić będzie, że we wspólnym życiu warto pielęgnować inne wartości niż tylko te materialne. Jezuita ks. Wojciech Żmudziński, autor książki „Rodzice dodający skrzydeł”, poradzi, jak wychowywać dzieci do osobistej relacji z Bogiem, a biblistka s. dr Judyta Pudełko PDDM przedstawi małżeństwo jako niezwykły dialog człowieka z Bogiem. Nasz redakcyjny kolega Maciej Rajfur i jego żona Kamila opowiedzą o małżeńskim dogadywaniu się. Inni goście podpowiedzą, jak dobrze się kłócić, przechodzić przez kryzysy i mieć teściów „z nieba rodem”.

Ksiądz Jarosław Ogrodniczak, proboszcz parafii Świętej Rodziny w Piekarach Śląskich, będzie mówił o tym, jak żyć na co dzień mocą sakramentu małżeństwa, gdy „po ślubie kończy się bajka”. – Na wielu kursach narzeczeni przygotowują się do ślubu, ale po tym wydarzeniu, gdy napotykają pierwsze trudności we wspólnym życiu, często czują się sami ze swoimi kłopotami i pytaniami. Potrzebne jest im wsparcie we wspólnocie Kościoła – zaznacza ks. Maciej Dalibor.

Szczegółowy program na: taknaserio.com.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama