Nowy numer 44/2020 Archiwum

Procesje Bożego Ciała tylko przy kościołach

Na terenie przykościelnym, z zachowaniem zaleceń sanitarnych - tak w tym roku będą wyglądały procesje Bożego Ciała w obu warszawskich diecezjach

W tym roku ze względu na epidemię nie odbędzie się w Warszawie centralna procesja Bożego Ciała w formie jaką znaliśmy do tej pory.

W poprzednich latach tłumy wiernych szły od bazyliki archikatedralnej św. Jana Chrzciciela aż po pl. Piłsudskiego, gdzie na zakończenie kard. Kazimierz Nycz udzielał miastu i jego mieszkańcom błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

11 czerwca metropolita warszawski odprawi Mszę św. o godz. 10 w bazylice archikatedralnej w Warszawie i poprowadzi procesję, ale jej szczegóły są dopiero ustalane.

W komunikacie z 29 maja kard. Kazimierz Nycz poprosił proboszczów, żeby ”kierując się roztropnością”, zorganizowali procesje do czterech ołtarzy na terenie kościelnym, przestrzegając przy tym aktualnie obowiązujących przepisów. A zgodnie z nimi w zgromadzeniu może wziąć udział do 150 osób. 

Podobne zalecenia wydał księżom proboszczom z diecezji warszawsko-praskiej bp Romuald Kamiński. 11 czerwca nie będzie więc procesji między parafiami. Uroczystości odbędą się tylko na terenie przykościelnym, z zachowaniem zaleceń sanitarnych: utrzymaniem dystansu między wiernymi, zasłanianiem ust i nosa.

Biskup poprosił księży, żeby w Boże Ciało umożliwili wiernym indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu w kościołach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama