Nowy numer 44/2020 Archiwum

Białołęka. We wrześniu otwarcie nowej szkoły podstawowej

Prawie tysiąc uczniów rozpocznie we wrześniu naukę w Szkole Podstawowej nr 361 przy ul. Ruskowy Bród.

Kompleks pomieści prawie tysiąc uczniów, którzy rozmieszczeni będą w 37 klasach. Placówka składa się z kilku budynków podzielonych na części dla klas I-VI i VII-VIII oraz sali sportowej. Pomiędzy budynkami wybudowano salę gimnastyczną z widownią i magazynami na sprzęt sportowy oraz szatnie. Powstały także zespoły boisk sportowych oraz plac zabaw dla najmłodszych uczniów. - Dzielnica kończy już przetargi na jej wyposażenie w niezbędny sprzęt i meble - poinformowała wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

 - Uruchomiliśmy już dwie duże szkoły podstawowe, za trzy miesiące otworzymy kolejną. Takie tempo prowadzenia inwestycji oświatowych wymusza na nas rozwój dzielnicy. Na Białołękę sprowadza się każdego roku rekordowa liczba mieszkańców, a pod względem ich wieku jesteśmy najmłodszą dzielnicą Warszawy - powiedział z kolei burmistrz Białołęki Grzegorz Kuta.

Przy szkole jest 148 miejsc postojowych, w tym sześć dla osób niepełnosprawnych. Budynek został przystosowany dla osób niepełnosprawnych i będzie korzystał z odnawialnych źródeł energii tj. pomp ciepła powietrze-woda.

Jak przekazał warszawski ratusz, obecnie trwa kompletowanie kadry pedagogicznej, a także uczniów. W placówce są jeszcze wolne miejsca w klasach zerowych oraz pierwszych - wzór karty zgłoszenia dziecka do szkoły jest umieszczony na stronie Szkoły Podstawowej nr 368 w zakładce "Rekrutacja do SP361". Klasy starsze powstaną jeśli zbierze się wystarczająca liczba chętnych uczniów.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama