Trwa zbiórka na remont newsroomu Radia Warszawa. Potrzebne jest 150 tys. zł

- Media katolickie powinny być na wysokim poziomie, ponieważ mają szczególną misję: przekazują nie tylko informacje, ale przede wszystkim pomagają odbiorcom rozwijać swoją wiarę - mówi ks. dr Mariusz Wedziuk, dyrektor redaktor naczelny stacji.

Po unowocześnieniu studia nagrań i studia emisyjnego, które od 2014 r. nadaje w najwyżej jakości cyfrowej, przyszedł czas na długo oczekiwany remont i modernizację pomieszczeń, w których na co dzień pracują dziennikarze. Na portalu katolikwspiera.pl trwa drugi etap zbiórki na ten cel.

- Pomieszczenia czeka kompleksowy remont, docieplenie i oświetlenie oraz modernizacja - także pomieszczeń socjalnych, a także zakup nowoczesnego sprzętu komputerowego i reporterskiego - wyjaśnia Anna Niebielska z Radia Warszawa.

Rozgłośni udało zebrać się już ponad 40 tys. zł na ten cel, dzięki ofiarności słuchaczy i przyjaciół. Całościowy koszt to 150 tys. zł. Zespół stacji liczy na pomoc darczyńców w sfinansowaniu tej inwestycji.

- Media katolickie powinny być na wysokim poziomie, ponieważ mają szczególną misję: przekazują nie tylko informacje, ale przede wszystkim pomagają odbiorcom rozwijać swoją wiarę - mówi ks. dr Mariusz Wedziuk, dyrektor, redaktor naczelny stacji.

Na antenie rozgłośni diecezji warszawsko-praskiej codziennie jest czytane Pismo Święte z komentarzem, wspólnie ze słuchaczami odmawiany jest Anioł Pański i Różaniec, transmitowana Msza św., Koronka do Bożego Miłosierdzia z Łagiewnik i Apel Jasnogórski. Znaczny procent audycji Radia Warszawa ma charakter religijny.

- Dużą popularnością cieszą się także audycje związane z wychowaniem, duchowością i poradniki. W czasie pandemii uruchomiliśmy na przykład Domowe Centrum Zarządzania - audycję, podczas której słuchacze i eksperci dzielili się m.in. praktycznymi sposobami na przetrwanie kwarantanny - wyjaśnia A. Niebielska. I dodaje: Naszą antenę udostępniamy także instytucjom, fundacjom i organizatorom wydarzeń, które promują dobre inicjatywy.

Przygotowywanych przez radiowców audycji i emitowanych 12 razy na dobę serwisów informacyjnych słucha tygodniowo 230 tys. odbiorców. Są dostępne na  falach 106,2 FM i online.

 

« 1 »