Nowy numer 44/2020 Archiwum

"Barka" na Zoomie i Różaniec ze świętymi

Świątynia Opatrzności Bożej zaprasza na wirtualną pielgrzymkę w ramach XIII Święta Dziękczynienia. Tegorocznym obchodom towarzyszy hasło: "Dziękujemy i zawierzamy Bożej Opatrzności obecny czas Kościoła i świata".

Uroczystości odbędą się 7 czerwca w Świątyni Opatrzności Bożej i rozpoczną się o godz. 8 modlitwą "Różaniec ze Świętymi - nie jesteś sam”. "Pod przewodnictwem Matki Bożej i za pośrednictwem polskich świętych i błogosławionych, których relikwie znajdują się w Świątyni, będziemy tak jak każdego roku dziękowali Opatrzności Bożej za wszystkie łaski, jakimi obdarza każdego z nas i naszą Ojczyznę. Będziemy również zawierzali Opatrzności siebie, swych bliskich, Kościół i Polskę" - czytamy w zaproszeniu.

Modlitwa różańcowa ze świętymi zastąpi procesję z relikwiami z pl. Piłsudskiego, która co roku towarzyszyła obchodom. Nie będzie także planowanego w tym roku wprowadzenia relikwii kard. Stefana Wyszyńskiego jako błogosławionego - ze względu na pandemię jego beatyfikacja została przesunięta.

Na stronie internetowej CentrumOpatrznosci.pl będzie prowadzona transmisja. Organizatorzy uroczystości zachęcają, by wziąć udział w wirtualnym pielgrzymowaniu, wypełniając specjalny formularz.

Po Różańcu, o godz. 9 Mszy św. dziękczynnej będzie przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej Rafał Markowski. Z kolei w samo południe zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza.

O godz. 20 rozpocznie się modlitwa uwielbienia, po której o 20.30 zostanie odprawiona Msza św. Święto Dziękczynienia tradycyjnie zakończy się odśpiewaniem "Barki” o 21.37. Do śpiewania będzie można się włączyć poprzez internet. "Dołącz do wielkiego wirtualnego chóru! Zaśpiewajmy wspólnie »Barkę« na Zoomie" - piszą organizatorzy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama