Nowy numer 43/2020 Archiwum

Ursynów: Strażnicy miejscy w altance śmietnikowej znaleźli noworodka

Bezdomna kobieta w altance śmietnikowej urodziła córeczkę. Matką i dziewczynką zaopiekowali się strażnicy miejscy, którzy znaleźli je kilkanaście minut po porodzie. Obie w dobrym stanie przewieziono do szpitala.

Do porodu doszło w deszczowy wieczór we wtorek. - Tuż przed godz. 20 strażnicy miejscy z II Oddziału Terenowego otrzymali zgłoszenie o zakrwawionej kobiecie leżącej w altanie śmietnikowej przy ul. Symfonii. Natychmiast podjęli interwencję - poinformowała Straż Miejska.

- Gdy weszliśmy do altany i odsunęliśmy kontenery, zobaczyliśmy na ziemi materac, a na nim bezdomną kobietę w kurtce, trzymającą owiniętego w sweter noworodka. Maluch nie miał jeszcze odciętej pępowiny. Urodził się kilkanaście minut przed naszym przyjazdem - relacjonował strażnik, który przeprowadzał interwencję.

Funkcjonariusze wezwali pogotowie i przestawili kontenery śmietnikowe tak, aby ułatwić dostęp ratownikom do matki z dzieckiem. - Oczekując na przyjazd karetki, zapytaliśmy kobietę, dlaczego nie zgłosiła się do szpitala. Odparła, że "to jakoś tak nagle przyszło" - mówił strażnik.

Kobietę z niemowlęciem przewieziono do jednego z mokotowskich szpitali. Według nieoficjalnych informacji matką jest bezdomna kobieta, niespełna 40-letnia. Dziewczynka nie jest jej pierwszym dzieckiem, a pozostałe są w rodzinach zastępczych.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama