Nowy numer 44/2020 Archiwum

Zmarł jezuita o. Piotr Deczewski

Dawny kapelan szpitala MSWiA ostatnie lata posługiwał w hospicjum perinatalnym w Gdańsku. Jego ciało spocznie w grobowcu zakonnym w Warszawie.

Ojcowie jezuici poinformowali o śmierci o. Piotra Deczewskiego SJ ze wspólnoty zakonnej w Gdańsku. 51-letni jezuita zmarł 17 czerwca, w 32. roku powołania zakonnego i 17. roku kapłaństwa.

"Ojciec Piotr będzie pochowany w jezuickim grobowcu w Warszawie  - napisali współbracia. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 22 czerwca o godz. 11 w sanktuarium św. Andrzeja Boboli na Mokotowie Po Mszy św. kondukt żałobny wyruszy o godz. 13 sprzed IV bramy Cmentarza na Powązkach .

Śp. o. Piotr Deczewski SJ.   Śp. o. Piotr Deczewski SJ.
jezuici.pl

O. Piotr Deczewski SJ urodził się 3 kwietnia 1969 r. w Otwocku. W 1988 roku ukończył Liceum Ogólnokształcące im. I. J. Paderewskiego w Sulejówku i zaraz po maturze wstąpił do Towarzystwa Jezusowego. Pierwsze śluby zakonne złożył w Gdyni 26 sierpnia 1990 r. Następne klata zajęły mu studia filozoficzne w Krakowie, a od 1998 do 2001 r. studiował teologię w Warszawie.

Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk abp Józefa Kowalczyka 28 czerwca 2003 r.

Po święceniach pracował w Warszawie posługując jako kapelan w Szpitalu MSWiA. Przez ostatnie siedem lat pomagał w parafii Świętego Krzyża w Gdańsku Wrzeszczu oraz posługiwał w hospicjum perinatalnym.

W roku 2019 na Festiwalu WRAŻLIWY o. Piotr Deczewski SJ został uhonorowany Nagrodą "Człowiek Wrażliwy". Napisano o nim, jako o człowieku niezwykłej mądrości, który niósł pomoc rodzinom w najtrudniejszych momentach choroby i rozstania z ukochanym dzieckiem. Przez lata posługiwał na rzecz chorych i cierpiących. Wspierał pary dowiadujące się o nieuleczalnej chorobie jeszcze nienarodzonego dziecka. Pracował z wielką skromnością, oddaniem, uśmiechem i niegasnącą nadzieją.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama