Nowy numer 49/2020 Archiwum

Przy parafii na Okęciu działa "Otwarta szafa"

Z dobroczynnej inicjatywy może skorzystać każdy, kto przez pandemię ma szczuplejszy portfel.

Szafa otwierana jest na terenie zielonym parafii św. Franciszka z Asyżu w przedostatnią sobotę miesiąca w godzinach do 11 do 13.30. Na wieszakach - jak w sklepie - rozwieszona jest sezonowa odzież: bluzki, sukienki, swetry, męskie spodnie i ubranka dla dzieci.

Wzorowana na prowadzonej przez wspólnotę Sant’Egidio przy parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus "Szafie Przyjaciół” inicjatywa "Otwartej szafy” to pomysł wolontariuszy działających przy Parafialnym Zespole Caritas. W czasie pandemii wolontariusze, w ramach akcji "Głodnych nakarmić, spragnionych napoić” opiekowali się osobami z grupy podwyższonego ryzyka, po zakończonej kwarantannie zaczęli się zastanawiać, w jakich przestrzeniach mogą dalej świadczyć uczynki miłosierdzia.   

- Wiele osób odczuło na własnych portfelach skutki gospodarcze przymusowej kwarantanny, straciło pracę lub mają niższe dochody. Ulgą dla portfela może być darmowa odzież, którą przynoszą regularnie parafianie i którą możemy przekazać dalej - mówi Sylwia Pisarek, wolontariuszka.

Uruchomiona po raz pierwszy 20 czerwca "Otwarta szafa” to jedna z inicjatyw, która ma integrować parafię i pomagać w tworzeniu wspólnotowych więzi. Dużą popularnością cieszy się organizowana po raz trzeci przez wolontariusz z Parafialnego Zespołu Caritas akcja przygotowywania bożonarodzeniowych paczek dla najuboższych dzieci "Weź serduszko daj serce”, zbiórka pieluch dla Domu Samotnej Matki, czy paczki świąteczne dla potrzebujących parafian.

*********

Używane, ale w dobrym stanie ubrania można przynieść w przedostatnią sobotę miesiąca w godzinach 11-13.30 albo skontaktować się pod numerem telefonu 533 044 270.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama