Nowy numer 39/2020 Archiwum

Franciszkanie z Niepokalanowa: Ten cud zawdzięczamy Niepokalanej i św. Maksymilianowi!

Żaden ze 107 współbraci chorego na COVID-19 franciszkanina z Niepokalanowa nie zaraził się wirusem. Chociaż chory był zakonnym fryzjerem, razem z innymi modlił się, pracował i jadł posiłki.

Cóż to może być - czy, nie daj Boże, coś niedobrego się stało z naszym chorym bratem, ale w klasztorze nie ma takiego zwyczaju, a może Ojciec Święty zachorował? - pytaliśmy samych siebie.

Na Apel Maryjny wszedł do kaplicy św. Maksymiliana gwardian klasztoru i ogłosił przez mikrofon, że wyniki badań na koronawirusa wszystkich braci są ujemne. Zanim gwardian ogłosił tę nowinę, wraz z pracownikiem sanepidu kilka razy sprawdzał listy. Wszyscy badani byli zdrowi!

Niepokalana po raz kolejny pokazała, że troszczy się o swój Niepokalanów. Odbieramy tę łaskę jako znak, że Matce Najświętszej podoba się to, co od kilku lat robimy: pierwsze soboty z zawierzeniem, wspólny Różaniec, nabożeństwa pokutne i Msze św. za grzechy aborcji, pielgrzymki pokutne, czuwania nocne, Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi, które już za miesiąc odbędzie się po raz czwarty, Sztafeta Różańcowa i wiele innych.

Niech ta Boża interwencja będzie iskrą, która zapali nasz naród nową miłością do Boga i ludzi i wleje w nasze serca wiarę, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.

Tak, jak 100 lat temu Maryja przyszła z pomocą naszym przodkom, ukazując się bolszewikom i przepędzając ich spod Warszawy, tak niech w naszych czasach przyjdzie nam z pomocą i zwycięży naszych wrogów.

Dziękujemy Wam, że z nami byliście. Polecamy każdego z Was Maryi i życzymy, abyście doznali, jak dobra i czuła jest nasza MATKA.

Franciszkanie z Niepokalanowa".

To jest CUD ! - o. Grzegorz Szymanik OFMConv | NIEPOKALANÓW, 04 lipca 2020
NIEPOKALANÓW

 

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama