GN 3/2021 Archiwum

Przyjaciel z więziennej celi

Świadectwo Grzegorza Czerwickiego nadaje się na scenariusz kryminalnego filmu akcji z happy endem. I daje nadzieję, że z każdej najtrudniejszej sytuacji jest wyjście.

Książkę „Nie jesteś skazany” wydawnictwa RTCK czyta się jak niezły kryminał. To historia chłopaka, który 12 lat spędził za kratami. I kiedy po kolejnym życiowym zakręcie znalazł się na dnie, „zarzygany, cuchnący, zapity, w obłędzie szukając choć jednej pozytywnej myśli, czegokolwiek, czego mógłby się uczepić”, postanowił krzyknąć ile sił w płucach: „Jeśli istniejesz, Boże mojej babci, pomóż mi, błagam!”.

Od tego momentu wiele się zmieniło. W więziennej celi zaczął odkrywać Biblię, prosząc, by Jezus – tak jak w przypowieściach – uzdrowił także jego, modlić się Różańcem i Koronką do Bożego Miłosierdzia. Pewnego dnia zapytał Jezusa, czy może zostać Jego przyjacielem. Dziś Grzegorz Czerwicki jest szczęśliwym mężem Renaty Czerwickiej, redaktor naczelnej wydawnictwa RTCK, którą poznał pierwszego dnia po wyjściu na wolność, i tatą Kubusia.

To dzięki jej pomocy powstała książka, która jest świadectwem namacalnego działania Boga-przyjaciela w życiu człowieka. Publikacja zawiera także dodatek zatytułowany „Moja książka”, z miejscem na tytuł i czystymi stronami. To zaproszenie od autora do napisania własnej historii o przyjaźni z Bogiem i Jego prowadzeniu. Dla Czytelników warszawskiego „Gościa”, dzięki uprzejmości wydawnictwa RTCK, mamy trzy egzemplarze książki. O tym, jak ją zdobyć, piszemy na: warszawa.gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama