Nowy numer 3/2021 Archiwum

Iść, by pokonać grzech

Pod hasłem: "Siedem - najgroźniejsze wirusy serca" 25 lipca wyruszy IV Nocna Pielgrzymka Mężczyzn "Droga na Maxa".

Organizowana przez męską wspólnotę Droga Odważnych, Nocna Pielgrzymka Mężczyzn "Droga na Maxa” po raz pierwszy odbędzie się równolegle w aż czterech miastach: Krakowie, Gdańsku, Poznaniu i Warszawie.

Wydarzenie rozpocznie się 25 lipca o godz. 14 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie serią wykładów i warsztatów na temat siedmiu grzechów głównych. Konferencje wygłoszą liderzy wspólnoty Droga Odważnych, m.in. Mariusz Marcinkowski, teolog i trener rozwoju osobistego, Michał Piekara, psychoterapeuta, założyciel Kliniki Małżeńskiej, i Michał Mokrzycki, koordynator męskiej pielgrzymki. W spotkaniu wezmą także udział kapelani wspólnoty: br. Adam Zwierz, kapucyn, oraz ks. Marcin Ożóg, proboszcz parafii Dobrego Pasterza na Wawrze. 

"Walka z wadami głównymi to droga ciągłego badania swojego serca. Odkrywania w nim wszystkich pęknięć. Upadania, powstawania i dalszej walki. To droga nieustannego schodzenia głębiej. Dołącz do niesamowitej podróży. Takiej, która może przemienić Cię wewnętrznie” - zachęcają na stronie internetowej organizatorzy.

Po bloku wykładowo-warsztatowym zaplanowana jest wspólna kolacja, a następnie, o godz. 20 - Msza św., po której uczestnicy w kilkuosobowych grupach wyruszą na szlak. Pielgrzymi nocą pokonają 35 km z Ożarowa Mazowieckiego do Niepokalanowa.

- Każdy otrzyma pakiet startowy z wyznaczona trasą i zadaniami do wykonania na szlaku. Zachęcamy w nich m.in. do medytacji słowem Bożym, dania świadectwa, modlitwy z prośbą o uwolnienie z grzechów głównych - wyjaśnia Michał Mokrzycki ze wspólnoty Droga Odważnych. - Podczas nocnej drogi wiele może się w człowieku zmienić, to czas zmagania ze sobą, swoimi słabościami, lękami, ale także doświadczenia braterstwa i modlitwy.

W ubiegłym roku w "Drodze na Maxa” wzięło udział ponad 100 mężczyzn. Organizatorzy spodziewają się podobnego zainteresowania i zapewniają, że wydarzenie odbędzie się zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego. - Przygotowaliśmy salę wykładową według wymogów sanitarnych, wszystkich uczestników obowiązuje zasada dystansu społecznego, dezynfekcja dłoni i maseczki - mówią organizatorzy.

Wspólnot Droga Odważnych od 2011 r. działała przy parafii Zesłania Ducha Świętego na Bielanach. Obecnie spotkania odbywają się w parafii Dobrego Pasterza na Wawrze. - Naszą misją jest kształtowanie mężczyzn jako przywódców w swoim życiu, rodzinie i Kościele, patronuje nam św. Maksymilian Kolbe. Inspirujemy się także duchowością św. Ignacego Loyoli, który zachęcał do nieustannego rozwoju, oraz św. Janem od Krzyża, mówi Jarosław Kumor ze wspólnoty Droga Odważnych.

W prowadzonych przez nią projektach, m.in. portalu motywacyjnym drogaodwaznych.pl, portalu z indywidualną ścieżką formacji duchowej odwazni.pl, grupie modlitewnej mężów za żony "Tarcza”, rekolekcji "Droga Lwa”, formują się ponad 2 tys. mężczyzn. 


Szczegółowe informacje i zapisy na IV Nocną Pielgrzymkę Mężczyzn "Droga na Maxa” na stronie www.droganamaxa.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama