Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ruszyły zapisy na duchowe pielgrzymki

Tysiące pątników w tym roku zostanie w domach. Organizatorzy pielgrzymek przygotowali dla nich program duchowy.

  • Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna

Organizatorzy 40. WAPM, która w tym roku odbywa się stacjonarnie pod hasłem "Wypłyń na głębię”, zapraszają codziennie od 5 do 14 sierpnia na g. 20 do kościoła św. Anny. W programie Msza św., po liturgii pielgrzymkowy Apel Jasnogórski przygotowywany przez przedstawicieli poszczególnych grup. W planach jest także transmisja Godzinek, konferencji, modlitwy różańcowej i koronki. Szczegółowe informacje odnośnie pełnego przebiegu 40. WAPM - zapisów, odbioru pakietu pielgrzyma na: www.wapm.waw.pl >>

  • Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Maryi Matki Kościoła

XXXVII Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Maryi Matki Kościoła rozpocznie się 16 sierpnia Mszą św. o godz. 6 w konkatedrze na Kamionku. Eucharystii będzie przewodniczył biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński. Na szlak wyruszy 30 pątników (zapisy na stronie internetowej pielgrzymki: www.pielgrzymkapomocnikow.pl >>.) Dla duchowych pielgrzymów przygotowany jest program stacjonarny - codziennie od 16 do 25 sierpnia po Mszy św. o g 18 w katedrze praskiej pątnicy wysłuchają konferencji, sprawozdania ze szlaku oraz wezmą udział w Apelu Jasnogórskim. Poza tym, na stronie internetowej pielgrzymki, w mediach społecznościowych i diecezjalnych będzie prowadzona transmisja ze szlaku. Pielgrzymom będą towarzyszyć słowa sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego: "Wszystko oddawać Maryi!” i modlitewne intencje: przygotowanie do beatyfikacji kard. Wyszyńskiego, prośba o rozwój Ruchu Pomocników Matki Kościoła, modlitwa o ustanie epidemii oraz prośba za trwający w diecezji warszawsko-praskiej synod młodych.

  • Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę

Na stronie www.paulini.com.pl >> ruszyły internetowe zapisy na pielgrzymkę duchową 309. WPP, która odbędzie się w dniach od 6 do 14 sierpnia. Pakiet pielgrzyma - znaczek i książeczkę z hasłem tegorocznej pielgrzymki "Ten zwycięża, kto miłuje” będzie można odebrać dniach 2-5 sierpnia w dolnym kościele przy ul. Długiej 3 (możliwość wysyłki pocztą). Poza tym dla duchowych pielgrzymów w paulińskim kościele przygotowana jest także specjalna urna z intencjami, które na Jasną Górę zaniosą przewodnicy grup, a także stacjonarne rekolekcje "Jak rozkochać się we Mszy Świętej?”, które dla duchowych pątników poprowadzi w kościele przy ul. Długiej od 6 do 14 sierpnia o. Zbigniew Ptak, paulin. 
 

  • WPP "Grupy 17-tych”

6 sierpnia pod hasłem "Ukaż nam tajemnicę” rozpocznie się duchowa 309. Warszawska Pielgrzymka Piesza Akademickich Grup "17" na Jasną Górę. Na szlak wyruszy tylko reprezentacja przewodników grup. Zapisy poprzez stronę internetową: www.17-ka.org.pl >> do ostatniego dnia pielgrzymki. Duchowi pielgrzymi otrzymają znaczek oraz materiały formacyjne. Przez stronę internetową można także składać intencje, które przewodnicy grup zaniosą na Jasną Górę. Organizatorzy zapewniają także transmisję z Mszy św. w kościołach i sanktuariach na trasie.

  • Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin

37. Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin rozpocznie się  5 sierpnia w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej. Na szlak wyruszy tylko bp Marek Solarczyk z grupą księży. Inni uczestnicy będą mogli pielgrzymować wyłącznie duchowo (na stronie internetowej pielgrzymki www.pielgrzymkarodzin.waw.pl >> profilu Fb i aplikacji telefonicznej będą bezpośrednie relacje z trasy pielgrzymki, materiały do rozważania dla duchowych pielgrzymów oraz zakładka z intencjami). Program pielgrzymki "Pod Twoją obronę uciekamy się" łączy się z Nowenną do Matki Bożej Łaskawej w intencji ojczyzny, podjętą w diecezji warszawsko-praskiej w 100. rocznicę Cudu nad Wisłą. Biskup Romuald Kamiński zaprasza wszystkich do nowennowej modlitwy, codziennej Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu, odmawiania Różańca i Apelu Jasnogórskiego. Całodzienna modlitwa będzie trwała w wybranych kościołach nowennowych od 5 do 14 sierpnia, a w ostatnim dniu będzie włączona w uroczystości przy Krzyżu ks. Ignacego Skorupki na polach Ossowa. Nowenna zakończy się całonocną adoracją Najświętszego Sakramentu z 14 na 15 sierpnia we wszystkich kościołach diecezji.

  • Piesza Pielgrzymka Niepełnosprawnych KSN AW

W ramach duchowej pielgrzymki od 5 do 14 sierpnia w kościele św. Józefa na Kole codziennie o godz. 8 będzie odprawiana Msza św.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama