Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zmarł były proboszcz parafii w Raszynie

Ksiądz prałat Stanisław Leszczyński był też dawnym obrońcą węzła małżeńskiego i sędzią Sądu Metropolitalnego Warszawskiego. Miał 85 lat.

O śmierci byłego proboszcza poinformowała na swoim profilu na portalu społecznościowym parafia św. Szczepana w Raszynie. Ksiądz prałat Stanisław Leszczyński zmarł 31 lipca. Miał 85 lat, z czego w kapłaństwie przeżył 61 lat.

Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona 4 sierpnia o 11.00 w kościele w Raszynie (al. Krakowska 6). Po niej ciało Zmarłego zostanie złożone w grobie kapłańskim na cmentarzu parafialnym.

Śp. ks. Stanisław Leszczyński   Śp. ks. Stanisław Leszczyński
Archiwum parafii

Ksiądz Stanisław Leszczyński urodził się 19 maja 1935 r. w Gródku Nowym k. Pułtuska. Święcenia kapłańskie przyjął w 1959 r. z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego. W 1976 r. uzyskał doktorat z prawa kanonicznego na ówczesnej Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie.

Był wikariuszem w parafiach w Białej Rawskiej i św. Izydora w Markach, a następnie rektorem kościoła w Grodzisku k. Marek. Jako proboszcz parafii w Raszynie, m.in. rozbudował kościół i zbudował plebanię. 

Od 1975 r. był obrońcą węzła małżeńskiego i sędzią Sądu Metropolitalnego Warszawskiego.

Ostatnio mieszkał w Domu Księży Emerytów w Kiełpinie Poduchownym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama