Nowy numer 3/2021 Archiwum

Rusza grupa terapeutyczna dla osób zranionych w Kościele

We wrześniu w Warszawie rozpoczną się spotkania grupy terapeutycznej dla osób, które doznały przemocy seksualnej ze strony duchownych.

Grupa terapeutyczna dedykowana osobom, które zostały skrzywdzone przemocą seksualną osób duchownych, powstaje w ramach inicjatywy "Zranieni w Kościele". Ma ruszyć we wrześniu, pod okiem profesjonalnych terapeutów.

Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się na wymaganą wcześniejszą konsultację indywidualną do Pracowni Dialogu (ul. Freta 20/24 A) w Warszawie.

Tam też raz w miesiącu będą odbywały się spotkania grupy, w wybraną sobotę w godzinach 15-18. Udział jest bezpłatny. Propozycja skierowana jest do osób dorosłych z całej Polski.

- Widzimy, że istnieje ogromna potrzeba wysłuchania i wsparcia osób zranionych oraz umożliwienia im tego, aby mogły wypowiedzieć swój ból. Uczestnictwo w grupie wsparcia pomaga osobom zranionym w osobistym rozwoju oraz w radzeniu sobie z codziennymi trudnościami wynikającymi z bycia wykorzystanym seksualnie przez duchownych. Uczestnicy grupy wsparcia spotykają inne podobnie tragicznie doświadczone osoby, z którymi dzielą się swoimi przeżyciami oraz przemyśleniami, dzięki czemu zyskują poczucie bycia wysłuchanym i zrozumianym. Podczas comiesięcznych spotkań w bezpiecznej przestrzeni, w zaufanym gronie, przechodzą wspólnie przez proces radzenia sobie z traumą i wracają stopniowo do lepszego zdrowia psychicznego. Poprzez rozmowy, wzajemne słuchanie, dzielenie się doświadczeniem, w towarzystwie doświadczonych psychoterapeutów, udzielają sobie wzajemnie wsparcia emocjonalnego - wyjaśnia dla Katolickiej Agencji Informacyjnej Katarzyna Bartosik z inicjatywy "Zranieni w Kościele".

Inicjatywa „Zranieni w Kościele” powstała w marcu 2019 r. jako telefon zaufania i katolickie środowisko wsparcia dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele. W każdy wtorek w godzinach 19-22 działa infolinia: 800 280 900, przy której dyżurują psychologowie i psychoterapeuci. Jest również możliwość rozmowy z osobami duchownymi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama