Nowy numer 3/2021 Archiwum

Msza św. na rozpoczęcie 309. WPP

6 sierpnia, w święto Przemienienia Pańskiego, przed kościołem pw. Świętego Ducha kard. Kazimierz Nycz odprawi Mszę św. na rozpoczęcie 309. Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę. Wezmą w niej udział przewodnicy grup oraz duchowi pielgrzymi.

W tym roku na pielgrzymi szlak 309. Warszawskiej Pielgrzymi Pieszej wyruszą tylko przewodnicy grup i służby obsługujące pielgrzymkę. Na Jasną Górę zaniosą intencje, które duchowi pielgrzymi złożą do specjalnej urny wystawionej z tyłu kościoła pw. Świętego Ducha przy ul. Długiej.

6 sierpnia w święto Przemienienia Pańskiego o godz. 6 przed paulińskim kościołem Mszę św. na rozpoczęcie 309. Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej odprawi kard. Kazimierz Nycz. Wezmą w niej udział przewodnicy grup i duchowi pielgrzymi. Pielgrzymom towarzyszą słowa sługi Bożego kard. Wyszyńskiego "Ten zwycięża, kto miłuje".

Dla wszystkich pielgrzymów duchowych od 6 do 14 sierpnia w ramach nowenny przed uroczystością Wniebowzięcia NMP odbywać się będą rekolekcje o Eucharystii: "Jak rozkochać się we Mszy św.?” Nauki będą się odbywać o godz. 9 oraz o godz. 17, a poprowadzi je o. Zbigniew Ptak, paulin z Krakowa. Poprzedzać je będzie modlitwa różańcowa. Codziennie od godz. 14 do 17 możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu, a o godz. 21 Apel Jasnogórski połączony z rozważaniami różańcowymi.

Dzień wcześniej, 5 sierpnia o godz. 17, w paulińskim kościele przy ul. Długiej zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych pielgrzymów warszawskich.

Zapisy na duchową pielgrzymkę 309. WPP:

  • 4 sierpnia w dolnym kościele w godz. od 16.00 do 20.00
  • 5 sierpnia - na furcie klasztornej (wejście od ul. Długiej) od 16.00 do 20.00
  • 6 sierpnia - w dolnym kościele od 9.00 do 11.00 oraz od 16.00 do 20.00.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama