Nowy numer 4/2021 Archiwum

Zuzia w warszawskim oknie życia

W oknie życia przy ul. Hożej w Warszawie siostry franciszkanki znalazły dziewczynkę.

Była 5.11, kiedy zadzwonił alarm w oknie życia przy ul. Hożej 53 w Warszawie. Przy noworodku złożonym do kołyski siostry franciszkanki Rodziny Maryi znalazły karteczkę o tym, że dziewczynka urodziła się 24 sierpnia o godz. 3 nad ranem. Nadały jej imię Zuzanna.

Zgodnie z procedurami, siostry wezwały karetkę pogotowia i policję. "Według medyków dziewczynka była ubrana i czyściutka" - powiedziała s. Anna Uberman. 

Następnie niemowlę zostało odwiezione do Szpitala św. Rodziny w Warszawie, gdzie zostanie zbadane. Ze szpitala dziecko trafi do ośrodka preadopcyjnego.

To już 18. dziecko pozostawione w oknie życia na ul. Hożej. Poprzednie, Stefanek został złożony w nim w maju tego roku.

Opiekujące się oknem życia siostry raz w miesiącu w swojej kaplicy zakonnej modlą się za przekazane dzieci, ich rodziców biologicznych i adopcyjnych.

Z chwilą oddania dziecka do okna życia matka zrzeka się praw rodzicielskich i nie jest ścigana przez prawo. Dzięki temu sytuacja prawna noworodków jest jasna i mają szansę szybko trafić do rodziny adopcyjnej. Matka może pozostawić dziecko w oknie życia anonimowo, bez narażania jego zdrowia czy życia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama