Metropolita warszawski konsekrował kościół w parafii św. Krzysztofa przy ul. Niedzielskiego 3. - Dożyliśmy czasów, gdy sacrum przestaje być świętością - mówił kardynał, prosząc wiernych o troskę o Boży Dom.
Metropolita warszawski poświęcił ściany kościoła, ołtarz i wiernych. W tym akcie nawiązał do chrztu, który czyni z wiernych świątynię Ducha Świętego. Po Liturgii Słowa nastąpiło namaszczenie olejem ołtarza i ścian kościoła, a następnie - po okadzeniu świątyni i namaszczeniu ołtarza, rozświetlenie wnętrza światłem bocznych świec, tzw. zacheuszek.
- Cały trud budowania kościoła to nie tylko powstawanie Domu Bożego jako budynku sakralnego, w którym możemy się gromadzić, wielbić Boga, przyjmować Jego Słowo i sakramenty i w ten sposób iść drogą zbawienia i świętości, ale przede wszystkim tworzenie tej Bożej budowli, którą wszyscy jesteśmy: parafii i wspólnoty - przypomniał kard. Kazimierz Nycz w homilii. - Oddajemy tę świątynię Panu Bogu, choć On nie potrzebuje naszych budowanych kościołów, bo cały wszechświat jest Jego świątynią. Bóg jednak przyjmuje ten dar, uświęca go swoją obecnością, by był dla nas miejscem modlitwy, w którym dokonuje się nasze zbawienie. Po to, by wychodząc do pracy, rodziny, zadań wynikających z powołania, był wzmocniony Bożą łaską i pomocą i w tej Bożej świątyni świata, którą powierzył człowiekowi, rzeczywiście kierował się on rozumem, mądrą wolnością, by był dobrym gospodarzem - dodał kard. metropolita warszawski, dziękując wszystkim którzy przez 25 lat z wielkim trudem i ofiarą budowali wspólnotę materialną i duchową.
- Konsekracja świątyni jest czymś więcej niż piękną uroczystością. Chodzi o trwałe poświęcenie budowli, która ma się stać domem modlitwy i to w najgłębszym znaczeniu tego słowa - tłumaczy ks. Krzysztof Sadkowski. - Konsekracja to jakby Boża pieczęć, która potwierdza na zawsze wobec wszystkich, że jest to miejsce, które Pan Bóg szczególnie wybrał jako miejsce spotkania, przebaczenia, jako miejsce, w którym niebo spotyka się z ziemią - dodaje.
W uroczystości, która odbyła się w reżimie sanitarnym uczestniczyli duchowni dekanatu bielańskiego, wraz z jego dziekanem i obecnym proboszczem parafii na Chomiczówce, ks. Janem Szubką. Obecny był również ks. Grzegorz Kalwarczyk, wieloletni kanclerz kurii archidiecezjalnej warszawskiej, siostry zakonne i liczni wierni. Na koniec pod dokumentem-pamiątką konsekracji podpisali się także projektanci i budowniczy świątyni.