Nowy numer 48/2020 Archiwum

Taki mały może świętym być!

W parafii na Tamce ruszyły niedzielne katechezy dla najmłodszych.

Były też bardzo zadowolone z katechezy: - Pani przyniosła boomboxa i na początku i na końcu śpiewaliśmy piosenkę Arki Noego „Taki duży, taki mały” z pokazywaniem. Były też cukierki. I pani jest miła. Będę chętnie tu przychodziła – mówiła po zajęciach Klara Zajączkowska, uczennica IV klasy.

Pozytywne wrażenie po spotkaniu odnieśli też rodzice. - Mój syn Bruno wyszedł szczęśliwy z katechezy. Pani prowadząca jest bardzo sympatyczna. Ma coś w sobie takiego, że się jej ufa od razu. I widać, że jest bardzo zaangażowana w prowadzenie zajęć – mówi Karolina Tkaczyk. I zaraz dodaje: - Przyszliśmy na katechezę, bo bardzo lubimy aktywne działanie w Kościele. Jesteśmy też zaciekawieni świętymi. Poznawanie w grupie rówieśniczej ich życia jest dodatkowo przyjemne. Katecheza parafialna to miejsce, gdzie można pogłębić swoja wiarę i wiedzę. I jak to się okazało po pierwszych zajęciach, jest to możliwe w bardzo ciekawy sposób. Ważne jest też to, że nawiązujemy relacje we wspólnocie kościelnej.

Na pierwsze zajęcia przyszło kilkoro dzieci. - Moje córki chodzą do prywatnej szkoły katolickiej poza parafią. Starsza uczy się w IV klasie, a młodsza jest pierwszakiem. W  klasach 1-3 dzieci mają zapewnione zajęcia biblijne w szkole. Religię organizują sami rodzice i tak się złożyło, że w IV klasie w tym roku nie powstały zajęcia z religii. Traktuję więc katechezy w parafii jako substytut religii szkolnej. Dodatkowo katecheza jest szansą dla córek poznania dzieci z parafii – mówi Marta Krasny.

Docelowo w czasie kiedy dzieci będą uczestniczyć w katechezie, rodzice będą mogli pogawędzić przy herbacie. Na razie pandemia pokrzyżowała te plany. - Kiedy byłam w Hiszpanii, widziałam, że w niektórych parafiach dzieci miały swoje katechezy niedzielne, a w tym samym czasie rodzice spotykali się na wykładach dla dorosłych, czasami gawędzili przy ciasteczkach. To było bardzo integrujące – przyznaje Agnieszka Kania.

Katecheza parafialna na Tamce będzie odbywać się co dwa tygodnie, tak aby rodziny miały też czas dla siebie. Terminy będą dostosowane do kalendarza szkolnego.

 

« 1 2 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama