Nowy numer 48/2020 Archiwum

Najlepsi wśród uczniów

Księga Liczb i List św. Pawła do Koryntian były tematem diecezjalnego etapu XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Tegoroczny Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej, ze względu na sytuację epidemiologiczną, po raz pierwszy został w części pisemnej przeprowadzony na dedykowanej platformie online. W całej archidiecezji warszawskiej do zmagań przystąpiło 72 uczniów z 17 szkół ponadpodstawowych. Komisja konkursowa – ks. dr Mirosław Jasiński, ks. Łukasz Przybylski i Agnieszka Zalewska – wyłoniła 2 października w siedzibie Kurii Metropolitalnej Warszawskiej troje najlepszych uczestników, którzy będą reprezentować archidiecezję warszawską w zmaganiach ogólnopolskich 27 października w Niepokalanowie.

W części ustnej najlepsi byli: Jakub Woźniak z XXVIII LO im. Jana Kochanowskiego w Warszawie (I miejsce, opiekun: Sylwana Wardal), Dorota Nowacka z ZS Architektoniczno-Budowlanych i Licealnych im. Stanisława Nowakowskiego w Warszawie (II miejsce, opiekuni: Barbara Józefiak, Joanna Tomaszewska) oraz Marta Sasin z XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie (III miejsce, opiekun: ks. Marcin Ośko). Wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Darnowska z Prywatnego LO Sióstr Nazaretanek w Warszawie (opiekun: s. Natalia Zborowska), Aleksandra Zając z XLI LO im. Joachima Lelewela w Warszawie (opiekun: s. Bożena Brandenburg), Natalia Romaniak z LXIV LO im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie (opiekun: Łukasz Bajer), Jakub Król z CLVIII LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Księżnej Izabeli Czartoryskiej w Warszawie (opiekun: s. Iwona Siewkowska).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama