Nowy numer 48/2020 Archiwum

Taki mały może świętym być!

W parafii na Tamce ruszyły niedzielne katechezy dla najmłodszych.

O zorganizowanie zajęć w parafii dopominali się sami rodzice. Sprawa powoli dojrzewała, aż wreszcie się udało.

– Zapraszamy dzieci w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. Chcemy budować więzi w parafii, ale też przekazywać informacje o świętych, którzy zawarli trwałą przyjaźń z Jezusem często już od najmłodszych lat – zapowiada ks. Mirosław Kreczmański, proboszcz par.św. Teresy od Dzieciątka Jezus na Tamce.

Zajęcia prowadzi mieszkanka parafii Agnieszka Kania, nauczycielka języka angielskiego, hiszpańskiego i religii.

– Na spotkaniach będę pokazywać, że święci to nasi przyjaciele w drodze do nieba. Nie muszą to być księża ani siostry zakonne żyjący kilkaset lat temu. Mamy wiele współczesnych przykładów młodych ludzi, którzy zostali beatyfikowani. To są święci mieszkający blisko nas, prowadzący normalne życie, chodzący do szkoły. Jednocześnie przez życiorysy świętych będziemy nakierowywać się na Eucharystię, miłość do Boga i drugiego człowieka – mówi.

Pierwsza katecheza była poświęcona beatyfikowanemu niedawno 15-letniemu internaucie Carlo Acutisowi.

– Jego rodzice byli Włochami, ale Carlo urodził się w Londynie. Miał więc dwie ojczyzny. Grał na saksofonie. Chodził codziennie do kościoła na Msze św. i regularnie się spowiadał. Adorował Jezusa w Najświętszym sakramencie. Eucharystię nazywał autostradą do nieba. Stworzył stronę internetową o cudach eucharystycznych. Kiedy wrócicie do domu, to możecie jej z rodzicami poszukać – opowiadała Agnieszka Kania. A gdy dodała, że przed śmiercią Carlo powiedział, iż nie zmarnował ani minuty życia na rzeczy, które nie podobałyby się Bogu, dzieci były bardzo zdziwione.

Katecheza parafialna na Tamce będzie odbywać się co dwa tygodnie. Docelowo w czasie katechez będą także organizowane spotkania dla rodziców. Terminy będą dostosowane do kalendarza szkolnego i zaleceń epidemicznych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama